toyota hybrid Innovation header tcm 3046 670590

Гібридні інновації Toyota

Чому варто обрати саме Toyota Hybrid?

toyota hybrid istoriya rozvitku ta cikavi fakti 1 1600h900 tcm 3046 1766941 e1570607776469

Сьогодні компанія Toyota є одним з найбільших виробників гібридних автомобілів в світі. Цей тип автомобілів стає все більш популярним завдяки високій продуктивності, надійності, екологічності та низьким експлуатаційним витратам. Але чим основний принцип роботи гібридної системи автомобілів Toyota відрізняється від бензинових і електричних автомобілів?

Гібридна система Toyota використовує бензиновий двигун і електромотор. Це «повний» гібрид – автомобіль може пересуватися як по принципу спільного використання двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) і HV-батареї, так і виключно на електроенергії. Цим Toyota Hybrid відрізняється від інших «м’яких» гібридних систем, в яких електромотор працює тільки для підвищення продуктивності бензинового двигуна і виключно разом з ним.

Система Toyota Hybrid складається з:

  • бензинового двигуна, який працює по циклу Аткінсона. Найефективніший ДВС при середніх і високих оборотах, має високий ККД і низькі витрати палива і рівень шуму;
  • керуючого електромотора. Виконує роль генератора енергії від ДВС для підзарядки високовольтної батареї, а також роль стартера ДВС;
  • тягового електромотора. Призначений для приведення автомобіля в рух. Також виконує роль генератора при рекуперації;
  • гібридної трансмісії. Являє собою планетарну передачу, є дільником потужності і розподіляє крутний момент між тяговим електродвигуном і ДВС. Гібридна трансмісія не є варіатором в класичному його розумінні, оскільки в ній відсутні вали, фрікціони, ремені/ланцюги;
  • інвертора. Перетворює змінний струм (АС) з електродвигуна на постійний (DC) для підзарядки батареї і навпаки. Також конвертує напругу 250В з HV-батареї в 650В для запуску і роботи тягового електродвигуна;
  • високовольтної батареї. Має високу щільність енергії. Нікель-металева-гідридна батарея забезпечує стабільну підзарядку /розрядку від 30% до 90% для найбільш ефективної роботи батареї, ідеально підходить для роботи при низьких температурах і не вимагає зовнішньої підзарядки.

Toyota Hybrid може працювати в трьох режимах: CHARGE, ECO та POWER. Залежно від режиму руху та манери керування водія, автомобіль сам визначає оптимальний режим і відповідно відображає його на індикаторі гібридної силової установки:

  • CHARGE – автоматична зарядка HV-батареї гібридної системи автомобіля відбувається при плавному і стабільному гальмуванні за рахунок рекуперації кінетичної енергії. HV-батарея також автоматично заряджається під час руху накатом. Накопичений заряд використовується електромотором для подальшого руху, дозволяє економити на паливі.
  • У режимі ECO гібридний привід використовується максимально ефективно. Під час руху в місті в режимі ECO система часто дозволяє рухатися виключно на електротязі.
  • POWER – при прискоренні, обгоні або русі на високій швидкості автомобіль використовує синергію потужності ДВС і гібридної системи для отримання високих динамічних показників.

Застосовуючи такий ефективний принцип спільного використання бензинового двигуна і електричних компонентів, автомобіль може долати відстані без необхідності підзарядки. Завдяки цьому гібридний автомобіль Toyota є оптимальним вибором як для пересування по місту, так і для тривалих подорожей. Сучасний водій прагне стати власником автомобіля, який би відповідав вимогам нового smart-стилю життя і підвищеним стандартам якості. Самозарядні бензиново-електричні гібриди Toyota задовольняють усі сучасні критерії ефективності, надійності і прогресивності.

854x480 tcm 3046 1767495